Doğru Yatak Seçimi

Doğru Yatak Seçimi

Doğru Yatak Seçimi

15/07/2019

En rahat yatak hangisi ve en iyi marka hangisi diye merak ettiniz ve arama motorunuza yazdınız. Her marka onlarca yatak çeşidiyle karşınıza çıktı ve siz yine yanıtsız kaldınız. Peki doğru yatağı nasıl bulacaksınız? Öncelikle yatağınızın size uygun olup olmadığını birkaç soruda cevaplayalım. Eğer aşağıda yazan şıklardan en 3 tanesine evet cevabını veriyorsanız yatağınız size uygun değil demektir, yani değiştirme zamanı gelmiştir, ya da yanlış yatak seçmişsinizdir.

1-  Gece yatarken bir sıkıntınız olmadığı halde sabah bel ya da boyun ağrısıyla uyanıyorsunuz.

2-  Uykulusunuz yatağa giriyorsunuz ama nedensiz yere uykuya dalmakta sıkıntı yaşıyor ve sabah da yorgun uyanıyorsunuz.

3-  Uyku esnasında aralıklarla uyanıyor sonra tekrar uykuya dalıyor ya da dalmaya çalışıyorsunuz.

4-  Yatağa girdiğiniz andan itibaren uygun pozisyonu bulmak ve rahat etmek için dönüp duruyor, ama yine de belinizi bacağınızı yerleştiremiyorsunuz.

5-  Uykuda çok terliyorsunuz.

6-  Yatağınızı alalı en az 10 yıl oldu. Ya da yatağınız yeni ama 40 gündür bu sıkıntılar geçmiyor.

Bu sorulardan birkaçına bile cevabınız evet ise, yatağınızı değiştirme zamanı! Ve sorduğunuz soruya göre, bunları size yaşatmayan bu soruların hepsine hayır demenizi sağlayan yatak da en rahat yatak!

Uyku teknolojilerinin gelişmesiyle tanıştığımız yatak dolgu malzemeleri, yaylı standart yatakları konfor, sağlık ve hijyen açısından sollarken hala ısrarla denemekten çekiniyor ve kullanmıyorsanız çok yanılırsınız. Sert yatak, yaylı yatak sağlamdır, ortopediktir düşüncesi artık kalmadı. Yatak kilonuza ve boyunuza oranla doğru ölçü ve dokuda seçilmeli. Yatağın fiyatı iyiliğini belirlemez, en pahalısı en iyisidir diye düşünmeden size en rahat hissi vereni tercih etmelisiniz. Yaysız yatak sağlam olmaz düşüncesinden kurtulmalı, Visco, lateks at kılı gibi konforlu yatak malzemelerini seçmelisiniz. Ucuz olsun ama visco olsun diye de, kilonuza uygun olmayan düşük dansite ve visco oranlı yataklar da tercih etmemelisiniz.

Uyku alışkanlıklarınız, yatış pozisyonlarınız doğru yatağı seçme konusunda sizi yönlendirecektir. Kafanızın hala karışık olduğu durumlarda, mutlaka uyku ve yatak uzmanlarına danışın deriz. Cennet Yatak fabrikasında, size bu hizmeti online satışlarımızda veriyoruz. .